Giriş

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

118-E Tarihi Topkapı Lions Kulübü olarak ; SİİRT/KURTALAN - KAYABAĞLAR ORTAOKULU 'na uzanıp, minik kalplere dokunmanın hazzını yaşadık. Uzun bir süredir sürdürdüğümüz hazırlıklarımız; Başkanımız Makbule Ersavaşlı 'nın kurduğu ekibin ördüğü atkı ve bereler, satın aldığımız Montlar , Botlar , Çocuk kitapları , ayrıca Türkiye Körler Vakfı İstanbul temsilciliğinin başkanı Ayşegül Altınsoy Özgün 'ün bu etkinliğimize katkıda bulunma isteği ile bağışladığı kitaplar. Yalnız İstanbul'dan değil , başkanımızın Ankara'dan da yönlendirdiği kıyafetlerle nihayet amacımıza ulaştık..Şu soğuk kış günlerinde sadece bedenleri değil, yürekleri de ısıtmış olmak, o yavruların gözlerindeki ışığı görmek hepimizi fazlasıyla mutlu etti

Dolmakalemin, hele de mürekkebin adab-ı muaşereti mi olurmuş demeyin… Bal gibi de oluyor. Dolmakalemin de kendine ait görgü kurallarını Zeynep Kalemsever (Blog yazari ve bir dolmakalem tutkunu) tarafindan aktarıldı. Yeni Atakoy Leo Kulübü 26 Ocak genel merkezde saat 14:00’te bir dolmakalem workshopu gerceklestirdi. Gelirinin tamaminin geleneksellesen Maraton Koclugu projesine aktarıldığı bu workshopta dolmakalemin nasil temizlendiginden doldurulduguna, kalemle nasil yazilmasi gerektigine dair bircok gerekli bilgi Zeynep Hanım tarafından verildi.

Yeni Yıl Kutlaması için Engelli Gençleri davet eden Bağcılar Kulübümüz, 26 Aralık tarihinde Engelli Gençler ve ailelerinin  hoş vakit geçirmesini sağladı.

Bakırköy Lions, Dikilitaş Lions ve Yeşilyurt Feneri Lions Kulüpleri olarak 17.10.2018 Çarşamba günü 20:00-22:00 saatleri arasında Taksim Titanik Otelde Genel Yönetmenimiz Ali Sina Mengi'nin de katıldığı üç kulübümüzün ortaklaşa düzenlediği "Lions Özel Hizmet Ödülleri" dağıtımının yapıldığı toplantı gerçekleşti.

Fransız Fakirhanesi binası, Bomonti Huzurevi olarak hizmet veriyor. Bina, İstanbul'daki 19. YY Fransız mirasının önemli anıtlarından birisidir. Hala Yoksulların Küçük Kız Kardeşleri Cemaati tarafından yönetilmektedir. Zaman zaman fakirhane yararına kermesler ve yemekler düzenlenmektedir. Bugün Tarihi Bomonti Bira Fabrikası ve MSGSÜ Fen Edebiyat Fakültesi'nin yanında yer almaktadır. Gaziosmanpaşa Kulübü Üyeleri ve Hizmetler Etkinlikler AYKÜ Birten Bilecik Bayram Çukulatalarını alarak Fakirhaneyi ziyaret ettiler. Birten Başkan Fakirhane Müdürü Loretta Hanım'la bir mülakat yaparak tarihçesi hakkında bilgi aldı. Daha sonra Mescit, Klise, ve toplantı mekanları gezildi. 85 yaşlı şu anda özel odalarda konuk ediliyor. Öğle yemeği sonrası Lions Üyeler Konuklara Çukolata dağıtıp bayramlaştı.